Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návod na netbus

9. 8. 2007

Návod NetBus pro 2.01

NetBus pro 2.01 je profesionální trojský kůň - program, který má nějakým způsobem škodit, otevřít zadní vrátka,atp. .

Trojské koně můžou být "zasídleny"v programech,hrách a nemusíte o tom ani vědět.Trojský kůň nemusí být odhalen ani antivirem! Uživateli mnohdy pospává v PC několik roků aniž by o tom věděl! Obrana proti tomu jsou pravidelné aktualizace antivirů a spyware softwarů! Přímo trojan Netbus již v dnešní době odhalitelný je a to skoro všema antiviry.Pryč jsou doby,kdy se plnohodnotně využívalo děravosti win 95/98,tyto OS byly opravdu velice nebezpečné a o bezpečnosti nemohlo být ani řeč!Dnes panuje OS win xp,který mnohem bezpečnější,děravost tam samozdřejmě také je ,ale to microsoft poměrně rychle "záplatuje" aktualizacemi.O windows by zde mohlo být napsáno ještě mnohé zajímavé,ale to jindy a jinde.

S tímto trojanem se dá mj. zažít i spoustu legrace.Nejdříve ho však musíte dostat ho do cizího počítače, nebo najít už infikovaný počítač - postačí spustit scanner a zadat rozsah IP adres, které chcete skenovat a on vám vypíše všechny kompy na kterých je NetBus. Nyní si napíšeme něco málo o legraci,kterou si tímhle programem užijete:

1.Otevřít CD-Rom - můžete tím vysouvat CD-ROM

2.Vymění myš - prohazujete tlačítka myši (pravé tlačítko se bude chovat jako levé …..)

3.Hraj zvuk - přehraje mu vámi vybraný zvuk

4.Spust Program - můžete spustit program na disku

5.Vypni Windows - vypnete OS

6.Aktivuj win - zobrazí vám co má infikovaný PC spuštěného a vy s tím můžete manipulovat ...

7.Dej info - zobrazí informace o napadeném PC

a mnoho dalšího ...

A teď to nejdůležitější návod:1. KONFIGURACE SERVERU
2. PŘIPOJENÍ K OBĚTI
3. NÁVOD JAK ODSTRANIT BackOrrifice A DALŠÍ TROJANY


1) Konfigurace serveru

V adresáři s NetBus Pro otevřete soubor NBSvr.exe a v otevřeném okně SERVER dejte Server executable - to znamená že Vaše obět musí soubor spustit, aby se aktivovala hostitelská část. Teď vyberte soubor se serverem NBSvr.exe. Zaškrtněte volby Accept Connection a Autostart every Windows session. Nastavte Invisible (95/98) to znamená, že Vase připojení nebude viditelné.Nyní nastavte jestě v Acces mode - Full acces.
Port nechte na 20034 a do password nic nepište,dejte OK.

Nyní je server pripřaven. Stačí soubor NBSvr.exe dostat k uživateli a donutit ho, aby byl spuštěn. Název souboru můžete kdykoliv změnit, soubor můžete poslat mailem,ICQ, nebo mu ho přímo nahrát do PC.


2) Pripojeni se k obětnímu PC

Toto nejprve vyzkoušejte na sobě. Spusťte soubor s serverem NBSvr.exe, a spusťte klientskou část programu - NetBus.exe. Klikněte na My computer a pokud to dole napíše Connected to a IP adresu je vše v pořádku. Nyní si můžete hrát sami se sebou a ověřit si různe funkce.

Pokud se chcete připojit na svou obět tak klikněte prav. tl. na My computer a dejte edit, přepište pouze IP adresu na IP své oběti a dejte OK. A připojte se...

3) NÁVOD JAK ODSTRANIT BackOrrifice A DALŠÍ TROJANY

Určitě nechcete, aby BackOrifice klidně pospával ve Vašem počítači a čekal, až se k němu někdo připojí, ale chcete se ho, až vyzkoušíte co umí, zbavit. To provedete zákrokem v registru. spusťte C:\WINDOWS\regedit.exe a na adrese HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/WINDOWS/CURRENT VERSION/RUN SERVICES .Najdete zde položku BackOrifice .exe (nebo něco podobného), tu smažte a BackOrifice se stane po restartu PC neaktivní a tím také neškodný.A pro NetBus platí to samé... mělo by tam prostě být nějaký soubor například porno,happy tak ho odstraňte!Soubory kernel32.exe, mtask.exe, rundll32.exe tam musí
zůstat, jsou nezbytné pro funkci Windows,proto jej nikdy nemažte !!!!!!